Woda Kokosowa – dla kogo? Jak Działa oraz Jakie są Opinie?

Woda kokosowa zyskuje na naszym rynku coraz większą popularność. Chętnie sięgają po nią zarówno gwiazdy, jak i przeciętni Kowalscy. Wszystko za sprawą niepowtarzalnego smaku, właściwości zdrowotnych oraz składu zbliżonego do ludzkiego osocza krwi.

Skąd wzięła się woda kokosowa?

Woda kokosowa pozyskiwana jest z niedojrzałych owoców palmy kokosowej. Jej pochodzenie jest w stu procentach naturalne, a pozyskiwany przez ludzi napój możemy określić jako składniki pobierane przez drzewo z gleby, które zostały solidnie i wielokrotnie przefiltrowane. W rezultacie możemy cieszyć się z bogactwa witamin i minerałów zawartych w wodzie kokosowej, która w naturalnych warunkach posłużyłaby do rozwoju rośliny.

Działanie wody kokosowej

Zawartość elektrolitów, szerokiej gamy witamin z grupy B, witaminy C, potasu, wapnia, magnezu i sodu, sprawia że woda kokosowa korzystnie wpływa na działanie całego organizmu. Jej skutki zaobserwujemy przede wszystkim w działaniu układu mięśniowego i nerwowego, ale także krwionośnego, pokarmowego i odpornościowego.
Wodę kokosową możemy porównać do najlepszego z możliwych napojów izotonicznych, który systematycznie będzie uzupełniał wszelkie braki w naszej krwi. Cieszy fakt, że jej skład jest bardzo zbliżony do osocza, toteż z pewnością dostarczymy wszystkiego, czego akurat brakuje naszemu organizmowi.

Regularne spożywanie wody kokosowej pozwala na uregulowanie ciśnienia krwi, a także korzystnie wpływa na poziom cukru. Obniża go i stabilizuje, zapobiegając skokom glukozy w ciągu dnia, a co za tym idzie – redukuje niczym nie podyktowane zmęczenie. Bardzo istotną zaletą wody kokosowej jest działanie antyoksydacyjne i antyzapalne. Pozwala to nie tylko na skuteczne wyłapywanie groźnych wolnych rodników, ale przede wszystkim na wspieranie organizmu na każdym etapie jego działania. Pozwala sprawniej zwalczać pojawiające się stany zapalne. Stosowana jest w obniżaniu ryzyka chorób serca, a także w profilaktyce miażdżycy. Wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, zmniejszając ryzyko tworzenia się skrzepów i żylaków. Korzystnie wpływa na zdrowie osób borykających się z problemem kamieni nerkowych, bowiem pomaga w ich rozbijaniu i redukuje powstawanie nowych do absolutnego minimum. Zawiera błonnik regulujący działanie układu pokarmowego. W trakcie biegunek i wymiotów pozwala na szybkie uzupełnienie płynów i poprawienie stanu zdrowia, uniemożliwiając odwodnienie się.
Duża zawartość witamin i minerałów korzystnie wpływa na cerę, włosy, i paznokcie oraz ogólną poprawę samopoczucia.

Zbawienne działanie wody kokosowej możemy potwierdzić praktykami plemion oraz czasami II wojny światowej, gdzie w przypadku braku wystarczających ilości krwi, używano wody kokosowej do przeprowadzania transfuzji dla rannych.

Dla kogo przeznaczona jest woda kokosowa?

Woda kokosowa jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby skorzystać z jej zdrowotnych właściwości. Możemy pić ją w ramach wspomagania organizmu, a także w konkretnym celu:

– nawodnienie – woda kokosowa nawadnia nasze ciało nawet 10 razy lepiej niż spożycie tradycyjnej wody. Ceniona jest przez sportowców, osoby na diecie, a także każdego, kto traci cenne minerały pocąc się w upalny dzień.

– profilaktyka – jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, woda kokosowa zbawiennie wpływa na każdy z układów w naszym organizmie, toteż warto zastosować ją zwłaszcza w przypadku podejrzeń pogorszenia zdrowia, a także w okresie wiosenno – zimowym i jesienno – zimowym.

– zalety kosmetyczne – zawarta w wodzie kokosowej kinetyka korzystnie wpływa na produkcje kolagenu i ujędrnienie skóry. Wykazuje także działanie antyoksydacyjne, co bezpośrednio przekłada się na opóźnienie procesów starzenia się i młodszy, lśniący wygląd. Wodę kokosową możemy nie tylko pić, ale także używać w formie toniku, czy zastosować na lżejsze oparzenia słoneczne po opalaniu.

Opinie o stosowaniu wody kokosowej

Zdecydowaną większość wśród konsumentów wody kokosowej stanowią osoby żyjące aktywnie, które wskazują na zdecydowanie lepsze nawodnienie niż dotychczas, redukcję skurczów mięśni spowodowanych niedoborem magnezu i potasu, a także wspomaganie procesu odchudzania. Kolejną, bardzo liczną grupą są panie wykorzystujące wodę kokosową do zabiegów estetycznych. Na forach znajdziemy informacje o jej zastosowaniu w formie nawilżacza do włosów dodawanego do szamponu podczas codziennej pielęgnacji, a także używania jako toniku. W przypadku takiego zastosowania mamy pewność, że włosy staną się bardziej gładkie, a skóra jędrniejsza, wygładzona i pełna blasku.
Należy zaznaczyć, że wody kokosowej nie powinniśmy spożywać na akord, bowiem jej bogaty skład może spowodować przedawkowanie któregoś z minerałów. Warto więc spożyć jej do szklanki dziennie bądź nieco większą ilość w odstępach czasu i cieszyć się pełnią zdrowia.

No votes yet.
Please wait...