Zielona Kawa i Jej Genialny Wpływ na Odchudzanie!

Zielona kawa stała się kilka lat temu prawdziwym hitem w suplementacyjnym świecie. Badanie przeprowadzone na grupie kobiet, które nie zmieniły swoich nawyków żywieniowych i stylu życia, udowodniło, że stosowanie zielonej kawy pozwala na zrzucenie kilograma w przeciągu dwóch tygodni stosowania. Zważywszy na całkowity brak zmian w życiu badanych, możemy mówić o fenomenalnym, a przede wszystkim naturalnym działaniu substancji!

Skąd bierze się zielona kawa?

Ziarna zielonej kawy nie są żadnym wybrykiem matki natury, ani stworzoną przez człowieka odmianą, a zwyczajną, tradycyjną kawą, która nie zostaje poddana procesowi palenia. Dzięki temu zachowuje swój naturalny, zielony kolor. Jako zielona wykorzystywana jest kawa z gatunku Roubusta, którą z pewnością większość smakoszy kawy zna z tradycyjnych, ciemnych naparów. Fenomenalne działanie zielonej kawy jest oparte na kwasie chlorogenowym, którego znajdziemy w niej zdecydowanie więcej niż w poddanym obróbce termicznej odpowiedniku.

Zielona kawa na odchudzanie

Korzystanie z właściwości zielonej kawy jest możliwe zarówno przez sportowców i osoby żyjące w sposób bardzo aktywny, jak i przeciętnych ludzi, których aktywność ogranicza się do rekreacji. W zależności od tego, jakie wymagania ma nasz organizm, w zróżnicowany sposób skorzystamy z tego, co oferuje zielona kawa.
Odchudzanie dzięki zielonej kawie możliwe jest dzięki połączeniu kofeiny i kwasu chlorogenowego. Ten ostatni wpływa na znaczne zmniejszenie ilości glukozy absorbowanej z pożywienia. Podczas gdy w standardowych warunkach zostałaby ona wykorzystana, a w pozostałej części odłożona jako tłuszcz, tym czasem możemy liczyć na jej pominięcie w tym procesie. Tym samym organizm zostaje skłoniony do tego, by jako źródło energetyczne wykorzystywać nagromadzone zapasy i redukuje niechcianą przez nas tkankę tłuszczową.


Zawartość kofeiny w kawie również będzie dopingowała nas do gubienia zbędnych kilogramów. Po pierwsze, zmniejszy ona nasz apetyt i zmniejszy podjadanie w trakcie dnia. Ważnym aspektem jest tu także podniesienie ciepłoty ciała i przyśpieszenie przemiany materii, co sprawia, że zużyjemy jeszcze większą ilość kalorii niż podczas codziennego dnia. Warto zaznaczyć, że efekt będzie jeszcze bardziej widoczny u osób stawiających na aktywność fizyczną, która stanie się jeszcze wydajniejsza, a my uzyskamy więcej siły do ruchu. To jednak nie wszystko!

Inne właściwości zielonej kawy

Zielona kawa wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, a więc nie tylko opóźnia procesy starzenia się, ale także wspomaga regenerację powysiłkową, co jest niezwykle istotne z perspektywy osób trenujących na siłowni. W związku z działaniem przeciwutleniaczy mówi się także o spożywaniu zielonej kawy w profilaktyce chorób nowotworowych. Polifenole, a więc i kwas salicylowy zawarte w zielonej kawie wspomogą nasze ciało w walce z chorobą. Niszczenie wirusów i bakterii przełoży się na poprawę działania układu odpornościowego i zmniejszenie zachorować w okresie zimowo – wiosennym i jesienno – zimowym. Badania pozwalają mówić o większej produkcji przeciwciał przez organizmy osób, które zdecydowały się na spożywanie zielonej kawy.

Zielona kawa – napar bądź tabletki

Smak zielonej kawy jest specyficzny i zdecydowanie odmienny od tego, którą znamy z picia tradycyjnej, palonej kawy. O ile poszczególne palone ziarna różnią się między sobą m.in. poziomem goryczy, zielona kawa jest jej niemalże pozbawiona. Ustępuje ona lekkiej kwaskowatości, która wybija się ponad pozostałe nuty smakowe. Niektórzy są skłonni porównywać zieloną kawę do zielonej herbaty – tu jednak wszystko zależne będzie od indywidualnych właściwości kubków smakowych oraz sposobu parzenia obydwóch naparów.


Choć zielona kawa jest znacznie łagodniejsza od klasycznej, z pewnością nie każdemu przypadnie ona do gustu. Rozwiązaniem dla osób, które stronią od tego typu naparów są naturalne tabletki z ekstraktem z zielonej kawy, które (o ile produkt jest wysokiej jakości) będą działały tak jak zaparzona w klasyczny sposób zielona kawa.

Zielona kawa nie działa?

W Internecie możemy znaleźć bardzo zróżnicowane opinie na temat zielonej kawy. Jedne niesamowicie dobre, inne skrajne złe. Wszystko możemy sprowadzić jednak do dwóch kategorii – oczekiwań i jakości produktu. Spożywając wysokiej jakości ziarna zielonej kawy, z pewnością skorzystamy z jej zdrowotnych właściwości. To samo dotyczy tabletek, które powinny pochodzić ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł. Drugą kwestią są oczekiwania użytkowników. Zielona kawa bardzo korzystnie wpływa zarówno na odchudzanie, jak i samo zdrowie. Nie pozbędzie się jednak za nas 15 kg w dwa miesiące. Może jedynie wspomóc nas w tej drodze.

No votes yet.
Please wait...